Рейтинг виробників води > Новини > Боротьба за "Моршинську". Дев'ять компаній хочуть узяти в управління найбільшого виробника води. Чому їм буде дуже непросто

Боротьба за «Моршинську». Дев’ять компаній хочуть узяти в управління найбільшого виробника води. Чому їм буде дуже непросто

10.10.2023

АРМА шукає керуючого корпоративними правами IDS Ukraine. За них борються конкуренти IDS, великі дистриб’ютори і маловідомі компанії. Переможця, якщо АРМА не скасує конкурс, країна дізнається за два тижні. У чому проблема цього конкурсу.

За право управляти корпоративними правами найбільшого виробника мінеральних вод IDS Ukraine (ТМ «Моршинська») борються дев’ять компаній. Учора, 28 лютого, Нацагентство з виявлення, розшуку та управління активами (АРМА) назвало претендентів на «Моршинську». Частина з них — прямі конкуренти IDS, зокрема, виробники мінеральної води «Карпатська Джерельна», «Поляна Квасова», «Свалява», «Лужанська», «Куяльник» тощо.

Учасниками конкурсу також стали компанії, які до цього не працювали на ринку мінеральних вод. Наприклад, «Запорізький хлібокомбінат» групи HD-group бізнесмена Бориса Шестопалова і дистриб’ютора «Афіна Груп» Руслана Шостака і Валерія Киптика, що постачає побутову хімію і товари особистої гігієни. «Це розширить наш портфель продуктів», — пояснює Шестопалов. Його компанія поставляє в торговельні мережі по всій країні не тільки хлібобулочні вироби, а й ягідні чаї, джеми тощо.

Компанії претендують не на всі активи IDS Ukraine, а на корпоративні права заводу «Оскар» і дистрибуційної компанії IDS, уточнив Forbes начальник відділу комунікації агентства Павло Бульдович.

Претенденти мали подати заявки до 22 лютого (АРМА прийняло три заявки, що надійшли після цієї дати). «Наразі здійснюється аналіз поданих учасниками документів», — повідомляють у пресрелізі АРМА. Конкурс триватиме ще близько двох тижнів, після чого агентство зобов’язане оголосити, хто управлятиме корпоративними правами компанії, або оголосити новий конкурс.

Найімовірніше, кого б із дев’яти претендентів не обрало АРМА, це викличе невдоволення гравців ринку і спричинить судові спори.